Blog

Inspiracja a plagiat w fotografii 📷Foto Kawka☕️#209

By 9 września 2019 No Comments

❇️Promocja na kursy fotograficzne ► https://zieniu.pl/sklep 👌 użyj kuponu BACKTOSCHOOL

Dzisiaj odpowiadam na Wasze pytania:
❇️Katarzyna: Przy jakiej muzyce najlepiej się retuszuje 😜.Serio,od dawna chciałam to pytanie zadać 🙂
❇️Marrtinez: Czy można opieprzyć followersów za to, że są nieaktywni na FB gdy zawiodą wszelkie pozytywne próby aktywizacji? Ja już wiem, że można i wiem co się wtedy dzieje (na razie krótkofalowo), ale może masz inne przemyślenia niż moje doświadczenie :)
❇️Kamil: Jak sobie radzić kiedy podoba nam się kilka wersji jednego zdjęcia, lub jak mamy dużo dobrych klatek z pojedynczej sesji, trzymać się twardo limitów i wyrzucać dobre zdjęcia, czy popłynąć i nie dbać o ilość?
❇️Magda: Granica pomiędzy inspiracją, a plagiatem?
❇️Marcin: To ja podobnie co koleżanka Magda, granicą pomiędzy fotografem a artystą?
❇️#199 o smartfonach: Piotrek: Moim zdaniem sprzęt fotograficzny przejdzie podobną ewolucję jak telefony komórkowe, czyli za kilka lat będziemy kupować hardware z podstawowym “systemem operacyjnym” a dodatkowe funkcjonalności będziemy instalować w postaci “apek” (darmowych bądź płatnych) – dokładnie na takiej samej zasadzie jak obecnie w smartfonach.
Co do roli fotografów – moim zdaniem skończą się rutynowi rzemieślnicy (robiący zdjęcia paszportowe itp.) ale artyści, robiący wyjątkowe zdjęcia, pozostaną jeszcze długo. A czy będą wykonywać swój zawód 2-kilogramowym “klamotem” czy dobrym smartfonem – zależy od kontekstu, fizyki raczej nie da się oszukać i w pewnych zastosowaniach smartfony muszą przebyć jeszcze długą drogę aby dorównać konwencjonalnym aparatom fotograficznym (ale w wielu popularnych kontekstach spokojnie dadzą radę, w zasadzie topowe modele smartfonów już dają radę na przykład w fotografii podróżniczej, dziennikarskiej itp.).
❇️Jak zrobić zdjęcie pod słońce? 📷Foto Kawka☕️#208 Krystian: A co z filtrami ND połówkowymi? :D Nie nadadzą się?
❇️Zlot Patronów
❇️Instagram: sesja z kolorkami z plaży

Nie przegap

KURSY FOTOGRAFICZNE

Kup