Blog

Czy usuwać stare zdjęcia? 📷Foto Kawka☕️#211

By 23 września 2019 No Comments

Dzisiaj odpowiadam na Wasze pytania:
❇️ Łukasz: Modelki XXL jak fotografować ?
❇️ Sebastian: O fotografowaniu facetów, jak ustawić, światło?
❇️ Michał: Inwestujesz w siebie, kursy, warsztaty, poszerzasz horyzonty. Okazuje się, że im więcej się uczysz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, jak wiele jeszcze nie potrafisz. Miałeś tak? To ma kiedyś koniec?
❇️ Michał: Zdarza się, że mam kadry których nie musiałbym obrabiać w Ps (wystarczy Lr WB, kolory, kontrasty) ale robię to, bo czuję że ktoś będzie mi to potem wypominał. “Nie zrobiłeś tego, tamtego”. “Ale to to mogłeś usunąć”. Więc robię też takie rzeczy i w którymś momencie zdjęcie przestaje mi się podobać, że to nie ja. Wiem, że dobrze być w zgodzie ze sobą, ale co z wymaganiami rynku? Przestać publikować i pytać o zdanie fotografów?
❇️ Tomash: Czy zaczynasz sam filmować na sesjach jakieś krótkie filmiki z modelkami lub dla modelek?
❇️ Przemek: Stare zdjęcia w portfolio – zostawiać czy wraz ze wzrostem umiejętności/warsztatu/efektów systematycznie kasować “od najstarszych”? Z jednej strony fajnie jak klient widzi, że się rozwijamy, cały czas pracujemy nad umiejętnościami a z drugiej portfolio ma być nasza wizytówką, wszystkim tym co najlepsze, tym co pokazuje nas jako fotografów od najlepszej strony.

 

Na zdjęciu: @olaprzywitowska

Nie przegap

KURSY FOTOGRAFICZNE

Kup