Fotowyzwanie zakończone

Dziękuję Wam za udział i zaangażowanie.

O starcie kolejnej edycji Fotowyzwania będę informował w newsletterze

Najczęstsze pytania

Czy trzeba portret zrobić w plenerze?
Nie. Celem fotowyzwania jest zrobienie dobrego portretu niezależnie gdzie. Może być w domu, biurze, na dworzu czy w studio. Zrób tam, gdzie możesz.
Do kiedy trzeba opublikować zdjęcie na grupie FB?
Planowałem tydzień - ale że prosicie o dodatkowy weekend by móc zrobić swoje sesje - to dla portretu zróbmy 2 tygodnie na oddanie zdjęć. Czyli ostateczny termin to niedziela 1 grudnia 21:00
Nie mam odpowiedniego obiektywu (np. do portretu)
Nic nie szkodzi. Zrób tym co masz. Portret to nie tylko obiektyw i sprzęt, ale też światło, kadr, tło, emocje itd.
Czy muszę mieć Nikona?
Nie. Sam używam w tym fotowyzwaniu Nikona Z7 i mam do niego kilka obiektywów, ale fotowyzwanie nie jest uzależnione od posiadanego sprzętu. Po prostu osobom z Nikonem będzie łatwiej podpatrzeć co i jak ja ustawiam na aparacie, ale większość aparatów ma podobne funkcje więc nie będzie żadnego kłopotu jeżeli używasz inny sprzęt.
Nie mam facebooka, czy mogę nadal uczestniczyć w fotowyzwaniu?
Tak. Możesz nadal brać udział w fotowyzwaniu, oglądać porady i robić zdjęcia- a zdjęcia pokazać znajomym lub zachować dla siebie. Publikacja na FB to nadal jedynie krok - choć ważny - bo wspólnie z grupą możemy zainspirować się swoimi pomysłami i zebrać uwagi do zdjęć. I dodatkowo dla niektórych: to pomaga pokonać obawę przed pokazywaniem swoich zdjęć.
Nie jestem na grupie FB "Jak robić lepsze zdjęcia"
To dołącz tutaj: https://facebook.com/groups/lepszezdjecia/. Tylko odpowiedz na 3 pytania na wejściu, przeczytaj i zaakceptuj regulamin. Przyjmuję do grupy jedynie osoby, które znają i uszanują wypracowane zasady.
Dopiero teraz się dowiedziałem - czy mogę przystąpić jeszcze do fotowyzwania?
Tak, choć publikowanie zdjęć będzie 'po czasie' i nie będę ich brał pod uwagę przy przydzielaniu nagrody

Poznajmy się!

Pozwól, że się przedstawię :)

Przygodę z fotografią zaczynałem od trybu auto, gdy jeszcze pracowałem w korpo. Trochę mi zajęło by zrozumieć, że w fotografii liczy się nie tylko technika, ale myślenie o zdjęciu, światło, retusz i walka ze swoimi słabościami. A fotografia to moja praca marzeń.

Od ponad 10 lat lat staram się pomagać innym fotografom w rozwoju swojego warsztatu i pasji.

Mam nadzieję, że i my się spotkamy :)

Masz pytania?

TOMASZ@ZIENIU.PL