Kurs Lightrooma. Kurs retuszu dla fotografów

Chcesz aby Twoje zdjęcia
były jeszcze lepsze?

Adobe Lightroom to najbardziej popularne narzędzie dla fotografów. Używają go zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Niezależnie jaki rodzaj fotografii Cię pasjonuje, potrzebujesz dobrego narzędzia by wydobyć ze zdjęć “to coś”.

W kursie dowiesz się jak w kilku krokach osiągnąć świetne efekty i nadać swoim zdjęciom wyjątkowy klimat. Opanujesz też cały proces pracy nad zdjęciami po sesji.

Dzięki temu kursowi nauczysz się…

 • Jak tworzyć klimatyczne zdjęcia
 • Jak łatwo wybierać najlepsze zdjęcia z sesji
 • Jak zarządzać swoją biblioteką zdjęć
 • Jak przygotowywać zdjęcia do publikacji w sieci i wydruku
 • Jak publikować zdjęcia by znalazło Cię więcej osób.

Ułożysz też swój proces fotograficzny tak, by był łatwy, przyjemny i nie zabierał Ci czasu.

WIĘCEJ INFORMACJIKUP KURS

Cały proces: od zgrania zdjęć po publikację

Czego się dowiesz?

Jak robić piękne zdjęcia:

 • jak skutecznie wywoływać RAWy,
 • jak dzięki retuszowi Twoje zdjęcia mogą zyskać unikalny charakter,
 • jak poprawiać błędy – wyostrzać, odszumiać oraz usuwać wady optyczne,
 • jak osiągać ciekawe efekty kolorystyczne,
 • jak zrobić klimatyczne zdjęcia czarno-białe,

Jak ułatwić sobie cały proces

 • w jaki sposób wybierać najlepsze zdjęcia
 • jak efektywnie zarządzać swoją biblioteką zdjęć,
 • jak przygotować zdjęcia do publikacji w sieci i druku,
 • jak przyspieszyć sobie pracę presetami,
 • jak zabezpieczyć swoje zdjęcia przed utratą: jak archiwizować i tworzyć kopie bezpieczeństwa,
 • jak pracować i synchronizować zmiany na 2 komputerach,
 • na co zwrócić uwagę by zadbać o swoją rozpoznawalność w sieci.

Sprawdź zawartość wszystkich modułów   POKAŻ ODCINKI

Przykładowe efekty jakie możesz uzyskać

high-key przed Lightroom. Kurs retuszu high-key po retuszu w Lightroom. Kurs retuszu
krajobraz przed retuszem. Kurs retuszu-Lightroom krajobraz po retuszu w Lightroom. Kurs retuszu
balans bieli przed retuszem. Kurs retuszu-Lightroom balans bieli po retuszu w Lightroom. Kurs retuszu-Lightroom

Kurs w formie
“spotkania” 1 na 1

Kurs retuszu-czas

Oglądasz
kiedy chcesz

Na
dowolnym urządzeniu

Ponad 5 godzin
materiału szkoleniowego

Zamknięta grupa
wsparcia dla uczestników

Kurs retuszu-certyfikat ukończenia kursu

Certyfikat
ukończenia kursu

Bonusowy
foto-poradnik

Rabaty na
monitory fotograficzne

UCZESTNICY KURSU MÓWIĄ:

Kurs z LR zakupiłam, jak tylko pojawił się w sprzedaży. Pomimo, że już od kilku lat pracowałam w programie (w zasadzie tylko w LR obrabiałam zdjęcia), to formuła kursu, podział na odcinki, lekka i przystępna forma bardzo mi się spodobały. Tomek w kursie opowiada, jak "on to robi" i dlaczego warto sobie życie ułatwiać zamiast komplikować :) Wiele z prezentowanych rzeczy wiedziałam, ale jeszcze więcej się dowiedziałam. Z niecierpliwością czekam aż będę mogła zasiąść do komputera i chłonąć wiedzę z kolejnego kursu- tym razem z PS (bo jestem pewna, że tu nauczę się baaaaardzooo dużo!). Polecam kurs LR wszystkim, którzy zamiast spędzać lata świetlne na obróbce zdjęć, wolą siedzieć tylko chwilę. Polecam kurs tym, którzy chcą osiągnąć efekt "WOW" i cieszyć oczy swoje, klientów i wszystkich wokół pięknymi, profesjonalnymi zdjęciami.

Paulina Dubert

Jak świetne zdjęcia robi Tomek wszyscy wiemy, klimat, kadr, praca z modelka itd. wszystko to daje ten świetny końcowy efekt który widzimy finalnie właśnie na zdjęciu. Dzięki kursowi możemy dodatkowo poznać w jaki sposób "porusza się" po Lightroomie, odsłaniając tajniki jego użytkowania. Tomek krok po kroku wyjaśnia działanie poszczególnych modułów "Lr" poczynając od importu zdjęć a kończąc na ich finalnym exporcie, wskazując na co warto zwrócić uwagę i o co warto zadbać używając program. Sama konstrukcja kursu jest bardzo spójna a sposób w jaki jest prowadzony (np. zwraca się do Nas bezpośrednio) sprawia, że treści z poszczególnych modułów są bardzo łatwo przyswajalne. Podsumowując, kupiłem kurs w przedsprzedaży i były to bardzo dobrze wydane pieniądze. Jeśli chcesz poznać tajniki Lr to jest to podstawowa pozycja. Tomkowi gratuluję świetnie wykonanej pracy no i czekamy na więcej:-)!

Michał Kaczor

Byłem od początku zniechęcony do Lightrooma. Po kilku nieudanych próbach w przeszłości przerzuciłem się na ACR a później Capture One. Zdecydowałem się na zakup kursu bo Zieniu mówił, że Lightroom jest dobry, a jak Zieniu tak mówi to pewnie tak jest... Skutki tego na dzień dzisiejszy są takie, że korzystam jednocześnie z LR i C1. Na pewno nie zrezygnuje z C1 na rzecz lightrooma ale zauważyłem, ze praca w LR może by szybsza, w miarę przyjazna i korzystam z niego coraz częściej. przede wszystkim kiedy nie muszę iść do PS. O samym kursie mogę powiedzieć samo dobro. Chciałbym żeby wszystkie kursy były tak prowadzone. Szkoda, że nie ma dostępu offline bo najczęściej mam czas na takie rzeczy w podróży. Ale to chyba jedyny minus. Na pewno kupię kurs PS - jak tylko znajdę czas by go oglądać.
Kurs jest idealny dla osób które dopiero zaczynają bawić się w Lr.

Dominik Stachoń

2 miesiące zastanawiałem się, czy kurs na pewno mi się przyda, przecież w internecie i na YT nie brakuje poradników do Lightrooma. Promocja kusiła, więc się zdecydowałem, miałem już jakąś wiedzę z LR i potrafiłem się w nim poruszać, zainwestowałem też ostatnio sporo w sprzęt, stwierdziłem, że pora zainwestować w wiedzę. Kurs dał mi sporo, na prawdę dużo. Raz jeśli chodzi o szybkość pracy, pojawiło się parę myczków, o których nie wiedziałem, a uprzyjemniły mi tylko pracę w LR, tak żebym mógł się skupić głównie na zdjęciach, ot choćby tryb pełnego ekranu. Być może można by znaleźć całą zawartą tam wiedzę gdzieś za darmo, na YT czy stronach z poradnikami. Jednak istnieje coś takiego jak czas, umiejętność szukania materiałów i gradacja trudności. Najlepsza pigułka wiedzy jeśli chodzi o LR, wyniosłem na prawdę sporo, mimo tego, ze coś już tam umiałem. Dodatkowym atutem jest też to, że Zieniu opowiada tam dużo o samych zdjęciach, o patrzeniu na zdjęcia i o tym jak wydobyć ze zdjęcia to, co chcieliśmy pokazać. Polecę od serca każdemu :) Zieniu dobra robota!

Kamil Widuch

Miałam Lightrooma zainstalowanego już od dłuższego czasu, ale jakoś nie mogłam się przekonać do tego programu. Największy problem miałam z selekcją zdjęć. Wybierałam, siedziałam godzinami i często było tak, że wybierałam dużo takich samych ujęć. Po czym wychodziłam z programu i na długo do niego nie zaglądałam. Cieszę się, że wykupiłam kurs Tomka, ponieważ mój problem z selekcją zdjęć po obejrzeniu kursu, po prostu znikł. Tomek tak fantastycznie pokazuje jak to robić w bardzo prosty sposób, na co zwracać uwagę i czym się kierować, że teraz idzie mi to dużo szybciej.
Dodatkowo pokazuje jak ciekawie i szybko wywoływać Rawy, aby miały efekt „wow”.
Bardzo mi się również podoba forma przekazu Tomka - jest ona luźna, z lekkim humorem, ale zawsze konkretna.
Nie ma co się długo zastanawiać nad kupnem, ponieważ inwestycja w siebie jest zawsze dobrą inwestycją!
Tomku jeszcze raz dziękuję Ci za ten kurs - świetna robota! Pozdrawiam :)

Magdalena Owczarek

Bardzo dziękuję Tomaszowi za wspaniały kurs, otrzymałam rzetelne porady opatrzone cennymi uwagami, kurs posiada wysokim poziom merytoryczny i zawiera świetne materiały, które są zaplanowane przejrzyście i rozsądnie. Każda osoba, która tak jak ja nie wie za co się zabrać, jak opanować chaos w LR, uporządkować mętlik w głowie, powinna przejść te lekcje. Wiedza, którą przekazuje Tomasz jest przekazana w bardzo prosty sposób i co najważniejsze zostaje ona w głowie :) Już po kilku lekcjach moja wiedza na temat LR diametralnie się zmieniła.
Bardzo wielkim pozytywem jest to, że do materiałów w razie potrzeby można zawsze z chęcią wrócić. Lekcje są przez Tomasza aktualizowane i ciągle mamy do nich dostęp.
Kurs ten zmienił moje podejście do fotografii, otworzył mi oczy i rozjaśnił umysł :)

Mariola Pinocy

Znakomity i wyjątkowy kurs.Dlaczego?Bo jest wynikiem połączenia dwóch talentów Tomka-fotograficznego i pedagogicznego.Taka nauka to czysta przyjemność.Widać,że Tomek przemyślał koncepcję kursu bardzo dokładnie.Bardzo lubię lightrooma i pracuję na nim od jakiegoś czasu ale wiedziałam ,że muszę swoją wiedzę uporządkować, jakoś to" ogarnąć".Nie mogłam trafić lepiej.Dopiero teraz wiem ile rzeczy robiłam źle, albo niepotrzebnie.Ilu możliwości programu nie wykorzystywałam.No i wreszcie mam porządek w katalogach :).Teraz pracuję dużo szybciej i przede wszystkim dużo bardziej świadomie.A muzyczkę w tle bardzo lubię.Wprowadza mnie w dobry nastrój i daje kopa do działania.Po lightroomie zaczęłam kurs z PS, dla mnie do tej pory czarnej magii, i co mogę napisać-rewelacja!

Katarzyna Błaszczyk-Kamińska

Wykonana świetna robota, gratulacje. Do tej pory korzystałem z LR zamiennie z ACR czego skutkiem były błąkające się po różnych dyskach katalogi LR i totalny burdel w zdjęciach. Więc KATALOGOWANIE ZDJĘĆ - mistrzostwo !!! Uproszczenie pracy (przyspieszenie) przy obróbce fotek i wiele innych rzeczy o których nie miałem pojęcia. Nadto sam przekaz wiedzy, który pozwala na samodzielne myślenie. Sporo tutoriali na YT polega na stwierdzeniu - masz tak zrobić i już (np absolutnie nie używać winiety) co wprowadzało pewien dyskomfort. Tomek swoim podejściem wprowadza spokój i upoważnia nas do popełniania błędów i eksperymentowania. Naprawdę świetna praca. a teraz minusy... właściwie dwa i to niewielkie: Pierwszy to problem techniczny z ustawieniem jakości video, nie wiem czy to tylko u mnie, ale zakładki jakości nachodzą na siebie i są nieczytelne. I kolejny- opinie ;) moim zdaniem powinny być dostępne od samego pojawienia się kursu w sprzedaży - bo właśnie na opiniach opiera się decyzja o zakupie :)

Tomasz Pyrek

Kurs naprawdę świetny na początku miałem pewny nie dosyt bo spodziewałem się typowego wykładu tak zwanego (onanisty w danej dziedzinie)i to było największym zaskoczeniem. W kursie jest ukazanych wiele usprawnień działania które pomogą ci na co dzień w pracy ze zdjęciami i organizowaniem archiwum ale to co jest w nim najważniejsze to ukazanie podejścia do samego bycia fotografem. Nawet nie wiecie jakim miłym zaskoczeniem jako nowicjusza był fakt ze moje podejście własnie do tego zagadnienia jest tak bliskie autorowi tutoriala. Dotarło do mnie ze nie jestem sam i ze można być fotografem ba nawet zawodowym nie będąc skrajnym (onanista technicznym czy retuszerskim) ze może nim być osoba, która w fotografii najbardziej sobie ceni oddanie emocji ba nawet ich kreowanie. Najbardziej w fotografii cenie sobie to ze za pomocą obiektywu można wydobyć z ludzi ich duszę. Sprawić by zwykły szary patyk w pochmurny dzień stał się czymś pięknym i majestatycznym by widz odczuwał tą energię z najdalszych zakątków kosmosu którą wydobyła dusza fotografa specjalnie dla niego z pozoru zwykłego kawałka drzewa. Jednym słowem- Polecam ten Kurs.

Łukasz Malec

Poznajmy się!

Pozwól, że się przedstawię :)

Przygodę z fotografią zaczynałem od trybu auto, gdy jeszcze pracowałem w korpo. Trochę mi zajęło by zrozumieć, że w fotografii liczy się nie tylko technika, ale myślenie o zdjęciu, światło, retusz i walka ze swoimi słabościami. A fotografia to moja praca marzeń.

Od ponad 7 lat lat staram się pomagać innym fotografom w rozwoju swojego warsztatu i pasji.

Mam nadzieję, że i my się spotkamy :)

Masz pytania?

TOMASZ@ZIENIU.PL

+48 504 000 030

Jakie odcinki znajdziesz w kursie Lightrooma?

kurs retuszu dla fotografów-Lightroom: zadania retuszu

Czas trwania: 12 min

MODUŁ 1
Wstęp: po co jest retusz i jego główne zadania

 • Zadania retuszu
 • Po co jest retusz – czyli historyjka o 3 zdjęciach
 • Zdjęcie z aparatu i po retuszu – jakie efekty możesz otrzymać?
kurs retuszu dla fotografów-Lightroom: biblioteka zdjęć

Czas trwania: 8 min

MODUŁ 2
Import i biblioteka

 • Jak działa Lightroom, czyli parę słów o bibliotece
 • Import zdjęć – jak zrobić i na co zwrócić uwagę?
Jak wybrać dobre zdjęcia? Selekcja. Kurs retuszu-Lightroom dla fotografów

Czas trwania: 25 min

MODUŁ 3
Selekcja – czym się kierować i jak wybierać najlepsze zdjęcia?

 • Wstęp do modułu. Dlaczego wybór zdjęć jest taki ważny?
 • Kryteria: temat, serce i rozum: czym się kierować?
 • Wytyczne przy selekcji: kilka porad by wybierać zdjęcia przyjemniej
 • Selekcja w Lightroomie
 • Quick Develop – szybkie poprawki już podczas selekcji
Jak zrobić zdjęcie high-key. Kurs retuszu-Lightroom dla fotografów

Czas trwania: 45 min

MODUŁ 4
Wywołanie zdjęcia część 1: ekspozycja, balans bieli

 • Wstęp do modułu Develop
 • Parę słów o RAWach: cóż to takiego, i kiedy warto używać?
 • Kilka patentów jak poprawić balans bieli
 • Ekspozycja: Jak poprawnie wywoływać zdjęcie
 • Jak wywoływać zdjęcia Niski i Wysoki klucz / Low Key i High Key
Jak poprawić zdjęcie? Kurs retuszu-Lightroom dla fotografów

Czas trwania: 40 min

MODUŁ 5
Jak skupiać uwagę odbiorcy?

 • Porada: Jak skupić uwagę odbiorcy na zdjęciach?
 • Jak kadrować zdjęcia?
 • Usuwamy rozpraszacze: narzędzie Spot Removal
 • Radial filter i winieta- skupiamy uwagę
 • Gradient filter – rozjaśniamy części zdjęcia
 • Jak zmienić tylko obszar zdjęcia? Pędzel: Local adjustment brush i automaska
 • Skupianie uwagi – podsumowanie
Dobre kolory na zdjęciach. Kurs retuszu-Lightroom dla fotografów

Czas trwania: 16 min

MODUŁ 6
Wywołanie zdjęcia: część 2 – kolory i Clarity

 • Nasycenie kolorów: Saturacja i wibrancja. Czym się różnią i jak ich używać przy zdjęciach osób?
 • Wydobycie tekstury – Clarity
 • Podsumowanie panelu BASIC i narzędzi do skupiania uwagi
Jak zrobić czarno-białe zdjęcie. Kurs retuszu-Lightroom dla fotografów

Czas trwania: 20 min

MODUŁ 7
Krzywe, kolory i konwersja na Czarno-biały

 • Zmieniamy jasność i kontrast: panel krzywe
 • Magia z kolorami – Jak używać panelu HSL
 • Czarny i biały to też kolory: konwersja
Jak poprawiać zdjęcia? Kurs retuszu-Lightroom dla fotografów

Czas trwania: 22 min

MODUŁ 8
Poprawiamy zdjęcie

 • Wyostrzanie i usuwanie szumów
 • Poprawiamy wady obiektywu. I odchudzamy osoby :)
 • Prostujemy budynki
 • Jak dodać wzrostu modelce
 • Jak zrobić profil kolorów przy użyciu X-Rite Passport
Jak dodać winietę w Lightroom? Kurs retuszu dla fotografów

Czas trwania: 21 min

MODUŁ 9
Dodajemy styl

 • Jak zmienić klimat przy użyciu koloru
 • Efekty: dodajemy winietę i ziarno
Presety w Lightroom. Jak eksportować zdjęcia. Kurs retuszu dla fotografów

Czas trwania: 20 min

MODUŁ 10
Ułatwiamy sobie pracę: presety, synchronizacja, praca na wielu zdjęciach

 • Presety: cóż to takiego, jak działają i jak poprawnie zrobić własny?
 • Malowanie presetami: kolejny ułatwiacz
 • Przywracanie zmian i snapshot: historia
 • Kilka sposobów na jedno zdjęcie: kopia wirtualna
Jak eksportować zdjęcia. Kurs retuszu-Lightroom dla fotografów

Czas trwania: 25 min

MODUŁ 11
Publikacja: pokazujemy zdjęcie światu – i dbamy o marketing

 • Ile zdjęć publikować z sesji?
 • Jakie informacje dodać do zdjęcia, by inni mogli Cię łatwiej znaleźć?
 • Jak przygotować i opisać zdjęcie zanim je opublikujesz?
 • Eksport zdjęcia: co warto poustawiać?
 • Jak ułatwić sobie pracę presetami eksportu?
 • Jak dodać Twój watermark
 • Jak przygotować zdjęcie na facebooka, a jak do wydruku?
 • Zwiększ swoją widoczność w sieci: publikacja w serwisach
Zarządzanie galerią zdjęć. Kurs retuszu-Lightroom dla fotografów

Czas trwania: 13 min

MODUŁ 12
Organizowanie biblioteki swoich zdjęć, praca na 2 komputerach, backup

 • Kolekcje: do czego Ci się przydadzą?
 • Jak pracować na 2 komputerach w Lightroom?
 • Jak zorganizować swoją bibliotekę?
 • Praca na wielu dyskach
 • Wyszukiwanie zdjęć-filtry i odnajdywanie zdjęć na dyskach
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo zdjęć? Backup
Edycja filmów w Lightroom. Kurs retuszu dla fotografów

Czas trwania: 6 min

MODUŁ 13
Edycja filmów w Lightroom

 • Jak poprawić wygląd filmów?