Sesja prywatna – najczęstsze pytania

Czy trzeba być modelką by umówić się na sesję?

Absolutnie nie – zdjęcia, które widzisz w moim portfolio to zdjęcia najczęściej zawodowych modelek, ale również pracy i czasu jaki włożyliśmy z całą ekipą w taki efekt. Odpowiednie światło, wizaż, stylizacja włosów, układ pozy, świadomy wybór stylizacji czy techniczny dobór sprzętu powodują że na zdjęciu kobieta zachwyca. To tak naprawdę działa w drugą stronę: nigdy nie dowiesz się jak pięknie wyjdziesz na zdjęciach, jeżeli nie zrobisz sobie profesjonalnej sesji.

Ile czasu trwa sesja?

Sesja trwa kilka godzin: z reguły zaczynamy około godziny 10:00. Makijaż i ułożenie włosów to około 1,5 godziny. Później robimy zdjęcia do około godziny 14:00 (Pakiet Silver) lub 16:00 (Pakiet Gold) by mieć spokojnie czas na zmianę stylizacji, pomysłu i makijażu – tak byś wyszła z różnymi zdjęciami.

Czy zdjęcia z sesji prywatnej publikuję/pokazuję dalej?

Absolutnie nie. Na sesji podpisujemy umowę, w której obliguję się do oddania zdjęć w terminie, oraz to, że zdjęcia powstałe w trakcie sesji są wyłącznie dla Ciebie. Również te, których nie wybierzesz. Wyjątkiem są sesje, gdzie na umowie wyraźnie zaznaczysz, że chcesz bym pochwalił się naszym zdjęciem.

Czy można wybrać więcej zdjęć niż w pakiecie?

Tak – po sesji wybieramy zdjęcia, które najbardziej się spodobały i z moją pomocą wybieramy tyle, ile obejmuje pakiet. Jeżeli koniecznie będziesz chciała pozostawić dodatkowe zdjęcia – są one dodatkowo płatne.

„Chciałbym kupić voucher w prezencie dla żony, ale nie wiem czy żona odważy się na zdjęcia w bieliźnie”

Ostateczny klimat zdjęć ustalam z osobą obdarowaną, a nie z tą, która voucher zakupiła. Oczywiście domyślam się że taki prezent nie jest pomysłem 'na siłę’ – a spełnieniem jej potrzeb i pragnień: by wyglądała pięknie i by udało się wydobyć jej kobiecość. By zdjęcia zachwycały, osoba na sesji musi czuć się komfortowo. Może się okazać, że osoba absolutnie nie zdecyduje się na np. zdjęcia bieliźniane i będzie chciała pozostać w klimatach portretowych. Szanuję to i realizuję sesję, która stanie przed obiektywem. Z doświadczenia mogę powiedzieć że na sesji w miarę zdjęć i 'poczucia się pewniej przed obiektywem’ często próbujemy zrealizować również zdjęcia o których początkowo nie myśleliśmy.

Czy na sesji może towarzyszyć chłopak /mąż /koleżanka /siostra /itd.?

Osoba towarzysząca może przyjechać na początek sesji gdy przygotowujemy makijaż i stylizację. Musi jednak zostawić nas samych (modelka, wizażystka i ja) byś mogła zbudować w sobie pewność siebie 'przed obiektywem’ i miała komfort pozowania oraz wczucia się w sesję.

Wyjątek: czasami realizuję sesje gdzie zgadzam się robić 'równolegle’ zdjęcia 2 koleżankom, które zapragnęły mieć zdjęcia sensualne. Zmiana jest taka, że obie osoby są fotografowane na zmianę – każda jednak uczestniczy w pełni w sesji (a nie jest widzem).

Czy jest możliwość zrobienia sesji w innym mieście?

Tak – zdarza mi się robić sesje w innych miastach. Ponieważ jednak muszę im poświęcić zdecydowanie więcej czasu (dojazd, organizacja profesjonalnej wizażystki z innego miasta, bądź przyjazd z własną częścią zespołu) rosną moje koszty i czas – także biorę poprawkę na koszty. Czasami jest tak, że kilka znajomych decyduje się na sesję u mnie – wtedy realizuję kilka sesji podczas takiego wyjazdu, a dodatkowe koszty rozkładają się na kilka osób. Jeżeli masz więc kilka zainteresowanych osób jest większa szansa że taką sesję zrealizujemy u Ciebie.

Jak długo obowiązuje voucher?

Voucher obowiązuje 6 miesiący od zakupu: w tym czasie odbędzie się sesja. To odpowiednio dużo czasu by znaleźć dogodny termin. Jeżeli w tym okresie nie uda się znaleźć wolnego terminu – szukamy innego w późniejszym. Ważne: w ciągu 2 miesięcy od zakupu vouchera wymagam kontaktu od osoby obdarowanej (lub kupującej) – by móc zaplanować sesję. Voucher traci ważność jeżeli w przeciągu 2 miesięcy od zakupu vouchera nie otrzymam kontaktu od osoby obdarowanej – sam próbuję się również skontaktować z kupującym by uniknąć nieporozumień.

Czy możliwa jest sesja w weekend?

Sesje realizuję w tygodniu 'roboczym’, czyli od poniedziałku do piątku. Fotografia to moja pasja, ale i praca. Weekendy potrzebuję więc dla siebie i rodziny. W wyjątkowych przypadkach jestem w stanie zrealizować sesję w sobotę-niedzielę – jednak jest ona dodatkowo płatna.

Ile czasu wcześniej trzeba zarezerwować termin na sesję?

Terminy planuję w miarę płynnie – z reguły potrzebuję kilku tygodni wyprzedzenia by znaleźć dogodny termin. Trzymam jednak zawsze bufor na swoje projekty i inne przedsięwzięcia – więc jeżeli zależy Tobie na pilnej realizacji – powiedz mi o tym, postaram się coś znaleźć

Czy można dostać niewybrane zdjęcia, nawet bez retuszu?

Nie – nie oddaję niewybranych zdjęć. Po to wybieramy zdjęcia byś dostała wyłącznie najlepsze zdjęcia w klimacie jakim przyciągnął Cię na sesję u mnie. Zdjęcia bez retuszu nie są do końca „moje”- przez parę lat 'zgrywałem’ to jak strzelam i to jak nadaję im klimat w retuszu by tworzyły to, co widzisz w moim portfolio.

Kiedy dostaniesz gotowe zdjęcia?

Zdjęcia w postaci elektronicznej wysyłam w przeciągu maksymalnie 2 tygodni od sesji. Jeżeli potrzebujesz szybciej – daj znać przy zamawianiu sesji.

 

Zamów sesję

    Imię i nazwisko (wymagane)

    email (wymagane)

    telefon (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości