[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

FAQ: Najczęstsze pytania i odpowiedzi

[/text_block]

 • Q.Dla kogo jest to szkolenie?

  A.Dla fotografów, zarówno amatorów jak i zaawansowanych. Niezależnie od tego, co fotografujesz: portrety, modelki, plenery, architekturę, wesela, eventy, dzieciaczki…

  W szczególności dla tych, którzy spędzają nad retuszem za dużo czasu, lub unikają go jak ognia, lub jeszcze nie wiedzą co może im dać.

  Również i dla tych którzy do zarządzania biblioteką zdjęć używają Adobe Bridge, a do wywoływania RAWów, Adobe Camera RAW, jak i tych, którzy każde zdjęcie wrzucają do Photoshopa by coś z nim zrobić.

 • Q.Czego potrzebujesz

  A.Wystarczy Ci Twój komputer, myszka i Adobe Photoshop by na bieżąco testować nowe umiejętności.

  O ile nie masz jeszcze Photoshop’a -możesz ściągnąć darmową wersję próbną ze strony Adobe

 • Q.Czy w tej wersji jest retusz w Lightroom?

  A.Nie, jedynie Photoshop. Ja pracuję tak: w Lightroomie wybieram zdjęcia, wywołuję RAWy, nadaję klimat zdjęciom i później publikuję zdjęcia (eksport, wyostrzanie, zmiana rozdzielczości/rozmiaru zdjęcia). Photoshopa używam do retuszu skóry, poprawek graficznych zdjęcia (np. czyszczenie elementów tła), poprawy figury (formowanie/liquify) i czasami korzystam z pluginów.  I to właśnie będziemy robić w tym kursie.

 • Q.Robię zdjęcia modelek – czy te warsztaty są dla mnie?

  A.Jeżeli robisz zdjęcia beauty lub fashion i chcesz się więcej dowiedzieć o retuszu skóry High-End to te warsztaty są dla Ciebie.

 • Q.Czy potrzebuję tabletu graficznego do retuszu?

  A.Tak. Tablet graficzny firmy Wacom przydaje się przy dokładnym retuszu skóry w Photoshopie.

 • Q.Nie mam jeszcze Photoshopa. Czy muszę kupować?

  A.Do warsztatów wystarczy Ci darmowa wersja próbna. Możesz ją ściągnąć ze strony Adobe. Pakiet Adobe Photoshop razem z Lightroom kosztuje obecnie koło 12 EUR miesięcznie.

 • Q.Fotografuję głównie wesela – czy te warsztaty są dla mnie?

  A.Jeżeli nie używasz Photoshopa, lub nie stosujesz w nim „ułatwiaczy”: synchronizacji, presetów, obróbki masowej i eksportu – jak najbardziej. Dzięki tym narzędziom zaoszczędzisz masę czasu, a zdjęcia będą spójne klimatem.

 • Q.Zieniu… a co to jest dżejpeg?

  A.Taaak… jak niektórzy zauważyli w filmach na youtube lubię wrzucać sporo angielskiej nowomowy ? Tak już przywykłem – dżejpeg, to JPG. Labelki to etykiety, a ‚rejting’ to ilość gwiazdek. I takie tam ?

 • Q.Czy dostanę fakturę?

  A.Tak, po zakupie wysyłam fakturę mailem na podane dane w formularzu zakupu.

 • Q.Czy mogę kupione warsztaty udostępnić dalej?

  A.Nie – warsztaty są dostępne tylko dla kupującego. Udostępnianie swojego loginu innym, czy kopiowanie materiałów jest nielegalne. Włożyłem w te warsztaty sporo energii, czasu i pieniędzy – i chciałbym widzieć, że to ma sens i mogę pracować nad kolejnymi materiałami i poradnikami.

 • Q.Robię zdjęcia plenerowe – czy te warsztaty są dla mnie?

  A.Nie. Photoshop to skomplikowane narzędzie, i przy takich zdjęciach, gdzie nie liczy się retusz skóry, może być wręcz utrudnieniem.

 • Q.Wywołuję zdjęcia w Adobe Camera Raw – czy te warsztaty coś mi dadzą dodatkowego?

  A.To zależy czy potrzebujesz ułatwić sobie cały retusz: Adobe Camera RAW i Photoshop mają ten sam ‚silnik’ wywołania zdjęć. Photoshop jednak to nie tylko wywołanie zdjęć, a narzędzie dzięki któremu można ułatwić sobie pracę na wielu zdjęciach, zarządzać kolekcją zdjęć, czy przygotować zdjęcia do publikacji. Jeżeli więc jesteś zadowolony z tego jak wywołujesz zdjęcia i nie potrzebujesz wiedzy z pozostałych modułów (jak wybierać zdjęcia, zarządzać biblioteką, jak publikować swoje zdjęcia i ułatwiać pracę na całym zbiorze zdjęć) – nie kupuj tego kursu.

 • Q.Jak kupić kurs?

  A.Wystarczy, że podasz swoje dane i opłacisz zakup. Dostaniesz mailem swój indywidualny login, dzięki któremu uzyskasz dostęp do swojej strony kursu z filmami i opisami.

 • Q.Ile kosztują warsztaty?

  A.Aktualną cenę znajdziesz w tutaj.

 • Q.Czy w ramach zakupu szkolenia mogę się Ciebie poradzić/skonsultować odnośnie moich zdjęć/sprzętu?

  A.Nie. Nagrałem kurs, właśnie po to by dać odpowiedzi na sporo pytań, które otrzymywałem w wiadomościach, czy podczas warsztatów. Nie dysponuję niestety taką ilością czasu by móc indywidualnie odpowiadać na wszystkie zapytania i prośby o opinię/poradę.

  Będę nagrywał kolejne szkolenia/filmy/poradniki – w ten sposób mogę pomóc wszystkim.

 • Q.Czy kurs w przyszłości będzie uaktualniany? I czy muszę za aktualizacje dopłacać?

  A.Za szkolenie (Sezon 2) płacisz raz – i dostajesz swój indywidualny login, dzięki któremu masz dostęp do prywatnej platformy z materiałami/filmami. Jeżeli coś w przyszłości dodam lub uaktualnię – masz do tego dostęp bez żadnych dodatkowych opłat.

 • Q.Czy mogę ściągnąć filmy na dysk?

  A.Nie, warsztaty dostępne są jedynie w wersji online do oglądania na serwerze.

  Dzięki temu masz dostęp do zawsze aktualnej wersji, a ja większą kontrolę nad tym co się dzieje z kursem – i czy jakieś części materiału nie wymagają uaktualnienia lub rozszerzenia.

[text_block style=”style_1.png” align=”left”]

Kontakt: kursy@zieniu.pl

Copyright 2017 – Kursy dla fotografów | zieniu.pl – All Rights Reserved[/text_block]