Skip to main content

Studio z modelkami

Warszawa

Intensywny dzień pracy w studio, podczas którego poznasz mój warsztat pracy od A do Z. Jak oświetlać modelkę w studio fotograficznym i za pomocą dostępnego w nim sprzętu, lamp, modyfikatorów i różnych trików tworzyć jej klimatyczne zdjęcia.

sesja kobieca

Sensual-edycja prywatna

Warszawa, Inne miasta

Jak współpracować z modelką i ‘wyciągać’ emocje na zdjęciu?

Na co zwrócić uwagę by modelkę pokazać pięknie i sensualnie?
Jak wykorzystać światło zastane i zwyczajny apartament by Twojej modelce zrobić wyjątkowe zdjęcia?

Indywidualne warsztaty fotograficzne

Warszawa, inne miasta

Program dopasowany do Twoich potrzeb

Analiza, praktyka i konsultacje w jednym

Indywidualne warsztaty fotograficzne

To oferta warsztatów, którą w pełni dopasowuję do Twoich potrzeb. Jeżeli chcesz wejść na kolejny poziom i szukasz indywidualnego wsparcia to jest to najlepsza forma jaką mogę Tobie zaproponować.

Program warsztatów indywidualnych

Program ustalam podczas rozmowy z Tobą. Wcześniej proszę Cię o wysłanie najważniejszych informacji:

 • jaki masz sprzęt fotograficzny (aparat, obiektywy, opcjonalnie lampy)
 • jak wygląda Twój retusz – jakich programów używasz, na czym pracujesz (laptop/stacja robocza, czy masz tablet)
 • i w czym Ci mogę najbardziej pomóc – tzn. czego chcesz się nauczyć na warsztatach
 • proszę Cię też o przesłanie kilku Twoich obecnych zdjęć lub linka do galerii zdjęć

Ustalamy w trakcie rozmowy co Cię najbardziej interesuje:

 • Zakres: portret i/lub sensual
 • Miejsce: studio fotograficzne czy apartament
 • Tematy do przerobienia podczas warsztatów z modelką: światło zastane czy błyskowe, współpraca z modelką/osobą fotografowaną, portrety/pozy sensualne, fotograficzne wykorzystanie miejsca itd.
 • Tematy do omówienia podczas konsultacji: analiza portfolio, retusz, aspekty biznesowe i marketingowe, psychologia: czy są obszary, które Cię blokują itd.

 

Jak wyglądają warsztaty indywidualne?

Przygotowanie: organizujemy miejsce i robimy casting na modelkę. Robimy to wspólnie, byś po warsztatach wiedział jak to u mnie wygląda i samemu mógł/mogła sobie taką sesję zorganizować

Analiza: omawiam na początku warsztatów Twoje zdjęcia i rozmawiamy o mocnych i słabych stronach oraz Twoich potrzebach – do tej rozmowy przygotowuję się przed warsztatami. Dzięki tej analizie ustalamy wspólnie na czym się skupić podczas części praktycznej

Część praktyczna z modelką: fotografujemy na zmianę – patrzę jak fotografujesz, co ustawiasz w aparacie, jak współpracujesz z modelką, jak kadrujesz, co mówisz itd. I dorzucam swoje podpowiedzi. Trochę jak trener podczas treningu :)

Podczas mojej ‘zmiany’ staram się pokazać Ci mój świat i sposób pracy: fotografuję w taki sam sposób jak na swoich sesjach, byś mógł zobaczyć jak ja w takim miejscu podchodzę do kadrowania, pozowania, współpracy i ‘ogrania miejsca’.

Wychodzisz więc po części praktycznej z uwagami + inspiracjami.

Konsultacje: omawiamy sesję, co można zrobić inaczej i następnie poświęcamy czas na to, na czym Ci najbardziej zależy – poniższe punkty są więc opcjonalne, zależnie od Ciebie:

Retusz – pokazuję przykładowy retusz wybranego zdjęcia z sesji

Biznes i marketing – omawiamy Twoje obecne wyzwania i staram się podpowiedzieć co możesz zrobić by je pokonać

Psychologia – może są tematy, które Cię blokują, sprawiają szczególną trudność – współpraca z modelkami, pewność siebie, perfekcjonizm, brak wsparcia najbliższych w rozwoju Twojej fotografii itd. Staram się podpowiedzieć najlepiej jak umiem

 

Dla kogo są warsztaty fotograficzne?

To program dla wszystkich, którzy chcą dedykowanych warsztatów. Całą swoją uwagę poświęcam Tobie i Twoim konkretnym pytaniom i wyzwaniom.
To warsztaty dla osób, które potrzebują indywidualnego wsparcia, lub po prostu grupowe warsztaty im nie odpowiadają.
Nie ma znaczenia na jakim etapie fotografii jesteś.

Jakie trzeba spełnić warunki, żeby dostać się na warsztaty indywidualne?

Warsztaty mają sens jeżeli skupiamy się na Twoich indywidualnych potrzebach, sposobie pracy i wyzwaniach. Dlatego warunkiem kluczowym jest to, że przerobisz wcześniej któryś z odpowiednich kursów:

Bez przerobienia kursu – warsztaty to po prostu zmarnowana okazja bo robimy ogóły, zamiast poświęcić czas na Twój indywidualny sposób pracy i wyzwania.

Dla mnie są też mniej ciekawe, bo odtwarzam to, co pokazuję w kursie, zamiast móc Tobie jak najlepiej pomóc. Innymi słowy – warsztaty indywidualne robię jedynie dla osób po kursie.

 

Jak się przygotować do indywidualnych warsztatów fotograficznych

Zbierz swoje zdjęcia, które chcesz omówić. Przygotuj listę pytań i tematów na jakie chcesz porozmawiać i dostać ode mnie podpowiedzi. I oczywiście przygotuj swój aparat, obiektywy i wszystko to, co ustalimy podczas rozmowy.

Modelki na warsztaty

Robimy wspólnie casting i wybierasz modelkę, która Tobie najbardziej odpowiada. Oczywiście podpowiadam przy wyborze, byśmy wybrali taką, z którą warsztaty dadzą Tobie najwięcej. Czasami będą to więc modelki z dużym doświadczeniem i bogatym portfolio, czasami osoby początkujące.

 

Kursy fotograficzne czy warsztaty – co wybrać?

Jeżeli dopiero zaczynasz w danym obszarze (portret czy sensual) – to zacznij od kursu.

To znacznie efektywniejszy sposób nauki na tym etapie – bo przerabiasz wiedzę swoim tempem.

W kursie jest wystarczająco dużo czasu, bym mógł w pełni pokazać różne techniki, ustawienia i wszystkie najważniejsze tematy.

 

Jeżeli po przerobieniu kursu chcesz przerobić wszystko w praktyce pod moim okiem – wtedy wybierz warsztaty indywidualne. Warsztaty indywidualne dadzą najwięcej gdy będziesz mieć już konkretne pytania i wyzwania.

Ile kosztują fotograficzne warsztaty indywidualne

Koszt ustalam indywidualnie w zależności od miejsca, zakresu oraz modelki.  Z reguły jest to przedział od 3.500 do 4.900. Kurs wyłącznie dla uczestników kursu Portret od A do Z i/lub Sensual

Interesują Cię warsztaty induwidualne?
ZAPISZ SIĘ

Warsztaty fotograficzne – pytania i odpowiedzi

To zależy jakie zdjęcia robimy i jaki masz aparat (pełna klatka czy APS-C)

 • Fotografia portretowa: tu świetnie sprawdzają się ogniskowe dłuższe - 70-135mm (odpowiednik pełnej klatki). Jeśli masz aparat APS-C/Crop/DX - wtedy sprawdź jaki Twój aparat ma mnożnik. Dla np. Nikona APS-C jest mnożnik x1.5, więc obiektyw 50mm da ogniskową 75mm, co przy portrecie jest bardzo OK. Ale bez obaw - można też robić świetne portret z ogniskową 50mm - po prostu wtedy trochę szersze kadry. Unikałbym ogniskowych 35mm i niższych do ciasnych portretów, bo będą bardzo widoczne deformacje.

  Ważne jest też to jak jasny jest obiektyw. Do portretów w studio z lampą błyskową - możesz stosować obiektywy z przysłonami 5.6 i w górą. Jednak do portretów w różnych warunkach najbardziej sprawdzają się obiektywy jasne, dzięki którym można rozmyć tło. Sprawdź więc przysłonę u siebie.

  Obiektyw f1.4 lub f1.8 będzie świetny.

  Ulubione obiektywy do portretu: 85/1.4, 85/1.8; 50/1.4, 50/1.8; Do portretu w apartamencie unikałbym ogniskowych 135mm, bo możesz się po prostu nie zmieścić z kadrem. W plenerze 105mm też będzie świetny. 135mm przy ciasnych kadrach 'pogrubia twarz', za to świetnie sprawdza się w fotografowaniu sylwetki, bo rozmywa tło.

  I jeszcze mnożniki ogniskowych najpopularniejszych aparatów APS-C

  • Nikon, Sony, Fuji mają mnożnik ogniskowej x1.5
  • Canon: mnożnik ogniskowej x1.6.
  • Aparaty Mikro 4/3 np. Olympus ma mnożnik x2
 • Fotografia sensualna: uwielbiam pracować obiektywem 50mm/f1.8 i taki polecam: czyli stałka 50/1.4 lub 50/1.8. Może przydać się też obiektyw 35mm/1.4 lub 35mm/1.8; Oraz 85mm/f1.4, lub 85mm/f1.8

Swój albo pożyczony :) W każdym razie taki, który znasz i nie pogubisz się gdy będziemy pracować z modelką. Nie ma konkretnych wymogów co do sprzętu. Może być pełna klatka czy APS-C, lustrzanka lub bezlusterkowiec. Na pewno ważne są obiektywy (patrz pytanie wyżej)

Ktoś pytał w formie żartu czy musi to być aparat cyfrowy ale całkiem serio odpowiem, że jeżeli masz ochotę zrobić jakieś zdjęcie dla siebie analogiem, to też możesz zabrać ze sobą :)

Sprzęt: Naładuj baterie, zabierz karty pamięci (wcześniej zgraj zdjęcia :) ), sprawdź czy masz właściwe obiektywy.

Możesz też zabrać swój sprzęt: wyzwalacz, blendę, lampę której używasz. Na warsztatach wszystkie potrzebne sprzęty będą, ale wygodniej jest czasami np. użyć swojego wyzwalacza, zamiast stresować się, że ten studyjny ma wyrobione styki i z Twoim aparatem nie zawsze zadziała.

Przygotowanie:

Jeżeli pracujemy z modelką, przygotuj zdjęcia-inspiracje które możemy próbować zrealizować z modelką.

Zrób listę pytań, które Cię szczególnie interesują. Trudności i wyzwania z jakimi się zmierzyłeś podczas swoich wyzwań fotograficznych. Możesz zabrać też swoje zdjęcia, które chcesz bym omówił i dał Ci uwagi.

Jak najbardziej. Wystarczy że wiesz jak zmienić przysłonę i zmieniać punkt ostrości. Warsztaty dadzą Ci znacznie najwięcej jeżeli wcześniej przerobisz swoim tempem kurs fotograficzny Portret od A do Z lub kurs fotografii sensualnej wtedy czas wykorzystasz na praktykę i swoje indywidualne potrzeby, a nie opanowywanie podstaw.

Na warsztatach podpisujemy umowę wraz ze zgodą modelki na wykorzystanie jej wizerunku. Możesz publikować zdjęcia, które dostaną akceptację - ode mnie, albo od modelki.

Jeden dzień - tzn. zaczynamy od około 10:00, kończymy część zdjęciową koło 16:00. W trakcie robimy przerwę na jedzonko i uzupełnienie energii. Później jeszcze jest czas na omówienie, konsultacje, pytania i odpowiedzi itd. Warsztaty kończymy około 17:00

Twój laptop nie będzie potrzebny i damy sobie radę bez niego - przyda się jeżeli chcesz bym obejrzał Twoje zdjęcia lub chcesz się zabezpieczyć i robisz kopię zdjęć w przerwach podczas sesji.

Tak, wystawiam certyfikat ukończenia warsztatów. Uroczyste wręczenie na koniec warsztatów :)

Tak, otrzymasz przydatny wydruk i checklistę, która przyda Ci się na własnych sesjach.

Skorzystaj z formularza zapisów - odezwę się do Ciebie.

Najczęściej pracuję w Warszawie. Ale czasami robię warsztatowe 'tournee' i odwiedzam inne miasta. Robiłem warsztaty we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku/Trójmieście, Katowicach, Szczecinie i Bydgoszczy, również za granicą. Zapisz się i daj znać jakie miasto Cię interesuje. Odezwę się gdy będę miał dla Ciebie dobre wieści :)

Najczęściej pracujemy w wynajętym studio fotograficznym lub w przypadku sensualnych warsztatów indywidualnych - w apartamentach.

To wyjątkowa formuła, którą dopasowuję do Twoich potrzeb. Uzgadniamy jakie umiejętności chcesz opanować, przeglądam Twoje obecne portfolio, rozmawiamy. Później ustalamy jakie będzie najlepsze miejsce: studio czy apartament; robimy casting na modelkę i określamy jakie techniki fotografii Cię interesują: światło błyskowe, zastane; współpraca i pozowanie modelki, wydobywanie emocji czy może podbudowanie pewności siebie lub tematy biznesowe i retusz itd.

Wszystko robimy byś z warsztatów wyniósł jak najwięcej.

Warsztaty indywidualne robię wyłącznie dla osób, które przerobiły mój kurs Portret od A do Z lub Sensual. Wtedy te warsztaty mają największy sens - dla Ciebie. I dla mnie - bo wtedy najbardziej mogę Ci indywidualnie pomóc.

Jeśli Twój bliski/znajomy jest pasjonatem fotografii to możesz mu sprezentować takie warsztaty. Aby jednak prezent był trafiony proszę wcześniej wybadaj temat i napisz do mnie jaki sprzęt fotograficzny (aparat, obiektywy) ma ten fotograf/fotografka. Proszę podeślij też link do jego galerii lub kilka przykładowych zdjęć, które zrobił.

Zapisz się na warsztaty

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  telefon (wymagane)

  Zaznacz warsztaty (wymagane):

  Studio z modelkami-kolejna edycja warsztatów grupowych (6-9 uczestników)Sensual-kolejna edycja warsztatów grupowych (3-4 uczestników)Warsztaty indywidualne: Portret/Sensual (Warszawa i inne miasta)

  link do Twojej galerii/portfolio

  Czego najbardziej chcesz się dowiedzieć na warsztatach?

  Skąd dowiedziałeś(aś) się o warsztatach?

  Czy masz już moje kursy online? Jeśli tak, to jakie?

  Komentarz

  Interesują Cię warsztaty w innym mieście? Zapisz się przez formularz. Odezwę się.

  Wybierz warsztaty

  Modelki

  Na warsztaty zapraszam najlepsze modelki. Oto kogo gościliśmy już przed obiektywami :)

  Kilka słów o mnie

  Przygodę z fotografią zaczynałem od trybu auto i strzelania wszystkiego co wpadnie przed obiektyw. Trochę mi zajęło by zrozumieć, że fotografowanie osób to zupełnie inna bajka niż strzelanie ładnych pejzaży. Liczy się światło, współpraca z modelką, retusz czy rozwiązywanie wyzwań technicznych i pokonywanie swoich słabości.

  Fotografia tak mnie zafascynowała, że po pewnym czasie udało mi się z niej zrobić ‘pracę marzeń’ i przeszedłem z pracy w korpo na własne, już na “pełny etat”.

  Pracując w korpo, uczyłem się fotografii właściwie sam ‘po godzinach’ – na warsztatach staram się pokazać drogę na skróty.

  Warsztaty prowadzę od ponad 4 lat i mam ten przywilej, że spotykam się na nich z niesamowitymi ludźmi z pasją. Mam nadzieję, że i my się spotkamy.

  zieniu-Tomasz Zienkiewicz fotograf

  Opinie uczestników

  Pełen profesjonalizm - to chyba pierwsze skojarzenie z tymi warsztatami. Profesjonalizm oczywiście fotograficzny prowadzącego- to w pierwszej kolejności, ale także całej ekipy (genialne modelki, modele, makeup). Dla mnie równie ważnym był profesjonalizm w zakresie "event management" ;) fakt że wszystko było świetnie zorganizowane a wykład poprowadzony w sposób przejrzysty i angażujący. No i jeszcze jedno - skupienie się na uczestnikach. To były warsztaty DLA NAS. To my byliśmy tam najważniejsi i to się czuło. Bardzo dziękuję za te dwa dni. Mam nadzieję, że pomysł na kolejne warsztaty już się rodzi :)

  Milena

  "Tomek, jesteś taki jak Twoje zdjęcia... Ciepły, fajny naturalny. Niczego nie udajesz. I takie były te warsztaty... 100% Zienia w Zieniu.
  Widać, że fotografia to Twoja wielka pasja. Jesteś bardzo wrażliwy na kobiece piękno... Dlatego z takim wyczuciem potrafisz je wyeksponować i pokazać na zdjęciach.
  Jestem pod dużym wrażeniem Twojego podejścia do pracy... Przede wszystkim podejścia do Klienta. Również do swoich uczniów z warsztatów ;). Wszystko przygotowane było na najwyższym poziomie - przemyślana prezentacja, modelki i model, w których mogłabym się zakochać ;) super makijażystka, do której pewnie nie raz się zgłoszę, klimatyczne studio. Nie lubię sztucznego światła... a teraz, po warsztatach mam ochotę się z nim zmierzyć. Udało Ci się Zieniu to światło jakoś ocieplić i oswoić dla mnie, za co dziękuję :)!

  Ewahttps://www.facebook.com/BujakStudio

  Czas spędzony na warsztatach u Tomasza Zienkiewicza to czas wyjątkowy. To nie tylko cenne, rzetelne i rzeczowe wskazówki dotyczące pracy fotografa, lecz również cudowna i serdeczna atmosfera tak rzadko spotykana w dzisiejszych czasach. Od dawna interesowałam się fotografią, która daje chęć do działania, rozbudza wyobraźnię a przede wszystkim pozwala na oderwanie się od rzeczywistości. Idąc na warsztaty liczyłam na profesjonalne zajęcia oraz przyswojenie najważniejszych informacji dotyczących obróbki zdjęć. Rzeczywistość przerosła jednak moje najśmielsze oczekiwania. Otrzymałam nie tylko merytoryczną pomoc. Tomek stworzył również cudowną atmosferę współpracy, w której te kilka godzin warsztatów minęły jak pięć minut.
  Zieniu jest niezwykle otwartą i ciepłą osobą, nic dziwnego, że jest artystą, który tak dobrze dogaduje się z modelkami, tworząc genialne fotografie. Charyzma ta sprawiła, że po powrocie do domu wróciła mi chęć do działania i motywacja do pracy nad warsztatem. Czując niedosyt ostatnich warsztatów zdecydowałam się na następne w studio.

  Kasiahttps://www.facebook.com/pages/Vision/120338174821314

  Warsztaty u Ciebie to mega dawka inspiracji. Podziwiam Twoje zdjęcia, a dzięki warsztatom poznałam nieco tajników pracy i złapałam bakcyla na kobiece fotki. Atmosfera super, ekipa rewelacja. Zdecydowanie polecam wszystkim fotografującym. I tym na początku drogi i tym, którzy szukają po prostu czegoś nowego (tak jak ja). Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie
  Ja czuję niedosyt zdjęć, nie mogę się doczekać kolejnej edycji oraz własnych sesji, na których będę mogła wykorzystać nowe umiejętności. To jak poznawanie fotografii na nowo

  Monikahttp://monikastachura.com/

  Robiłam już kilka podejść do napisania opinii o warsztatach. Każdy dzień działa na moją niekorzyść, gdyż emocje zamiast maleć wzrastają z każdą chwilą. Z Warsztatami u Tomka w parze szły obawy, czy znajdę coś dla siebie z tak małym dorobkiem w dziedzinie fotografii, otóż mój lęk został rozwiany po pierwszych minutach spotkania.
  Lepiej trafić nie mogłam gdyż po Warsztatach z „Zieniowania“ ominęłam kilka krętych dróg które prowadzą do nikąd. Zupełnie innym okiem patrzę na świat, który mnie otacza, zostało w mojej głowie obalonych kilka teorii, które nie dawały mi spokoju swobodnego działania na płaszczyźnie fotografii. Trzeba mieć prawdziwy dar, aby przekazywać swoje doświadczenie i wiedzę w tak fantastyczny sposób jak zrobił to Tomek. To był magiczny dzień i zaszczyt brać udział w tym wydarzeniu. Inspirujące, nieprzewidywalne, motywujące, radosne święto duchowe. Dziękuje. Poznałam świetnych ludzi z pasja. Czekam na kolejna edycje Warsztatów i ciary.

  Ula

  Cóż ja mogę napisać, może powiem jak to wygląda z mojej 'wielokrotnej' perspektywy ;)
  Byłem czwarty raz u Tomka i nie zamierzam przestać, jak tylko będę miał możliwość, będę zabierał miejsce innym przy kolejnych edycjach ;)))
  Każdy wyjazd na warsztaty, do pewnego momentu wygląda tak samo - przychodzi info z terminem warsztatów, potem czekanie, w końcu ładowanie baterii dzień przed, pakowanie sprzętu i wyjazd o takiej godzinie, że normalnie raczej myślałbym o położeniu się spać, a nie o otwieraniu oczu ;) Czym bliżej studia, tym większa radość, no bo już zaraz się zacznie!
  I tak naprawdę od tego momentu wszystko dzieje się już inaczej. Trafiałem i do tego samego studia, w którym już byłem, miałem też tą samą modelkę i modela, z którymi pracowałem w poprzednich edycjach. Jedno i drugie wychodzi na plus, to samo studio zmusza do wysiłku, trzeba je 'odkryć na nowo', żeby nie powtórzyć kadrów i 'wynieść' coś nowego, a znany już zespół daje większe możliwości, ale też trzeba uważać, żeby nie zrobić powtórki ; )
  W międzyczasie rozmowy z innymi uczestnikami, wymiana doświadczeń, omawianie zdjęć i atmosfera którą tworzy Tomek jest niesamowita i gdybym miał ją do czegoś porównać, to chyba bym nie umiał, po prostu wchodzisz do studia i wiesz, że dobrze trafiłeś.
  Potem zaczyna się patrzenie na zegarek, czas leci nieubłaganie i zaraz trzeba się pakować i wracać do domu. Wsiadam w samochód i przez kilka godzin mam czas na przeanalizowanie tego, co dała mi kolejna edycja, czemu podołałem, a na czym poległem i kiedy będzie następna, żebym znów pod okiem Tomka mógł zrobić krok do przodu...
  Czy są jakieś minusy? Choćbym nie wiem jak się wysilił, to ich nie znajdę.
  Wiem, miały być 2-3 zdania, przepraszam

  Rafałhttp://www.facebook.com/RafalKoziejFotografia

  W dwóch zadaniach. Hmm... Nie da się.
  Warsztaty? Wiadomo. Jak zawsze zajebiste.
  Teraz po kolejnych warsztatach u Zienia muszę powoli myśleć o wizycie w Licheniu i prosić o wstawiennictwo, żeby się zacząć leczyć z Zienioholizmu.

  Danielhttp://www.facebook.com/pages/Daniel-Bidiuk-Photography/587049564638623

  Znam Tomka od wielu lat. Po warsztatach mogę powiedzieć, że w nowej roli sprawdza się doskonale. Potencjał wiedzy, doświadczenia jest ogromny. Naprawdę człowiek cały czas siedzi z otwartą buzią. Taki zastrzyk wiedzy to jak koka. Rozkłada i można się popłakać.

  Leszek Giza

  Jestem na Ciebie Wściekły!
  Zdjęcia robię od kilku lat. Jestem typowym technikiem, lubię ładnie wykadrowane zdjęcia, Boże broń przed cięciami kończyn, palców, włosów, elementów stroju itp. Oglądając zdjęcia patrze na skórę, obróbkę, kolory.
  Zburzyłeś cała wizję mojego świata fotograficznego, która tak mozolnie budowałem przez tyle lat. Po warsztatach widzę, że moje fotki, które popełniłem do tej pory, są produktowe, powtarzalne, nudne a jedynie co je odróżnia to modelka, stylizacja, makijaż oraz fryzura.
  Dziękuję Ci za otwartość, za to, że chcesz się dzielić swoją wiedzą, za to że pokazałeś mi nową, lepsza, pełną emocji drogę.
  Będę do Ciebie wracał zawsze, kiedy będzie ku temu okazja a Twoje słowa: " Fotografia musi opowiadać historię, ona ma być o czymś" zapamiętałem jako najcenniejszą wskazówkę która otworzyła mi oczy i serce dla fotografii. Pozdrawiam Serdecznie !
  ps. Oglądając fotki z warsztatów i pisząc to opinię mam ciary.

  Antonihttps://www.facebook.com/pages/Fabryka-Fotografii/280916878715968

  Hmm, myślę, że moja opinia o warsztatach u Ciebie Tomek sprowadzi się do jednego stwierdzenia - Niesamowite przeżycie!
  Jestem pod wrażeniem jak zbudowałeś swój warsztat! Wszystko czego uczyłem się do tej pory na studiach fotograficznych, może i miało jakiś sens, ale nie miało "tego czegoś" co ty kreujesz perfekcyjnie. Prawie wszystkie teorie i zasady fotografii możemy włożyć między bajki. Coś co tworzy piękną fotografie to dusza, intuicja, emocje z domieszką techniki. To mi sie podoba.
  Na koniec chciałbym tylko dodać, że najbardziej zapadły mi w pamięć Twoje refleksje na koniec dnia studyjnego, jak mówiłes o tym co mamy robić by osiągnąć nasze cele, o wierze w siebie i konsekwencji działania...oczywiście ciary... :))
  ...a i jeszcze jedno, można Ciebie słuchać, słuchać, sluchać... i to nie zawsze na tematy foto, ale też życiowe. Dzięki!!!

  Łukaszhttps://www.facebook.com/LukaszDerengowskiPhoto

  Cieszę się, że miałam możliwość uczyć się od człowieka, który zaraża swoją pasją i przekazuje wiedzę najlepiej jak tylko potrafi. Po jednym dniu warsztatów u Tomka posiada się wiedzę jak po kilkumiesięcznym kursie fotograficznym! Jest krótko, zwięźle i na temat, bez zbędnych informacji zaśmiecających głowę. Tomek jest profesjonalistą w każdym calu, a atmosfera na warsztatach jest niesamowita

  Kasia

  Całkowity przypadek spowodował, że znalazłem reklamę warsztatów Tomka. I jestem za ten fakt niezmiernie wdzięczny losowi. To co mnie przekonało do uczestnictwa to prace Zienia, jednak to co otrzymałem podczas dwóch dni nauki - przerosło moje najśmielsze oczekiwania.
  Począwszy od profesjonalnej organizacji całej imprezy, gdzie mieliśmy do dyspozycji świetne modelki, modeli i makeup'istkę poprzez spójność przekazywanej wiedzy i doświadczenia, a skończywszy na zaangażowaniu samego prowadzącego, dla którego to my byliśmy na pierwszym miejscu i wszelkie nasze pytania czy problemy przez dwa dni nie pozostały bez wyczerpującej odpowiedzi. Dziękuję bardzo Zieniu za te dwa pochłaniające dni, od dawna nikt w tak ciekawy sposób mnie czegoś nowego uczył. Mam nadzieję, że będę miał jeszcze możliwość rozwoju na kolejnych warsztatach pod Twoim okiem

  Łukasz

  Decyzja o wzięciu udziału w warsztatach Zienia była podyktowana zasadą – jeśli się uczyć to od najlepszych. Tomek przekazuje w sposób przejrzysty zarówno od strony technicznej jak i praktycznej wszystkie tajniki fotografii emocjonalnej, pełnej magicznych aspektów i tego „czegoś” co sprawia, że zdjęcie jest tym na które czekało się pół życia. Jestem zachwycona sposobem prowadzenia warsztatów, profesjonalizmem modelek i modela, fantastycznego wizażu oraz całą organizacją spotkania zarówno zakresu teorii jak i praktyki. Fantastyczna atmosfera i świetni koledzy i koleżanki z którymi miałam przyjemność uczestniczyć z tych warsztatach sprawili, że długo będę pamiętać ten dzień, a uczucie lekkiego niedosytu zaspokoję na sesjach już w swoim studio. Bardzo Ci Tomku dziękuję za to spotkanie, pełne zaangażowanie i przekazanie tej cząstki siebie

  Najkahttps://www.facebook.com/NajkaPhotography

  Idąc na warsztaty nie wiedziałem czego się spodziewać. Nigdy nie uczestniczyłem w takim wydarzeniu i obawiałem się, że nie znajdę dla siebie miejsca i każdy będzie chciał strzelić fotę zza ramienia drugiej osoby. Krótko mówiąc, bałem się, że naprzeciw modelki stał będzie fotograficzny pluton egzekucyjny, że będzie gonił nas czas, a ja nic nie zdążę zrobić. Na szczęście było zupełnie inaczej.
  Miałem pełną swobodę, mogłem sam kombinować ze światłem, wzajemnie pomagaliśmy sobie z innymi uczestnikami warsztatów, wymienialiśmy doświadczeniem i pracowaliśmy na luzie tak, że każdy zdążył zrobić swoje. Pod koniec spotkania odczuliśmy lekką presję czasu, ale była bardzo motywująca.
  Wyszedłem z warsztatów napełniony energią i chęcią do dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Bardzo chętnie pojawię się ponownie :)

  Konradhttps://www.facebook.com/GryminFotografie

  U Zienia byłem trzeci raz, i będę jeszcze tyle razy, aż mi w końcu powie dość ;) Byłem przekonany, że wiem co mnie czeka, bo przecież już raz brałem udział w tej formule warsztatów. No i w większym błędzie być nie mogłem, chociaż pozornie mogło to wyglądać tak samo, dla mnie ta edycja była zupełnie inna. Stanąłem przed problemami, których nie brałem nawet pod uwagę jadąc na warsztaty, i wyszedłem z całą masą przemyśleń na ich temat. Do tego dochodzi jeszcze cała otoczka, bez której byłyby to kolejne foto warsztaty pana X, gdzie lecą tylko suche, a ty siedzisz i słuchasz. U Zienia jest inaczej luźno, miło, wesoło, a po godzinie czasu, ma się wrażenie, że zna się tych ludzi od dawna i nie ma żadnych barier - idealne warunki na pogłębianie tajników fotografii.
  Każdy kto to lubi, powinien się zgłosić na warsztaty chociaż raz ;)

  Rafałhttp://www.facebook.com/RafalKoziejFotografia

  Warsztaty zorganizowane przez Zienia można opisać w kilku słowach:
  - profesjonalny zespół,
  - małe grupy,
  - Zieniu ze swoim doświadczeniem dostępny non-stop,
  - kawa :)

  Marcinhttp://portretyisluby.pl/

  Jestem absolutnie zachwycony sposobem w jaki Tomek zbudował swoje warsztaty oraz praktycznym podejściem jaki zaprezentował. Pokazał mi on składniki tworzenia swoich dzieł i zainspirował do jeszcze głębszego rozwijania własnego świata fotografii. Bardzo cenię delikatny styl wydobywania piękna z modelki, który reprezentuje Tomek, co odróżnia go od fotografów, którzy zastępują modelkę swoim photoshopem

  Norbert

  ... do tej pory mam dreszcze po warsztatach u Tomka. Niezwykle pogodny, entuzjastyczny człowiek... na początku wydaje się że on żyje fotografią a ona wręcz się z niego wylewa... wystarczy tylko wyostrzyc umysł i czerpać. Przyjechałem po magię, po rozbudzenie wyobraźni poznać to coś, co sprawia że jego zdjęcia wywołują emocje, a wyjechałem z cząstką Zienia... do tego wszystkiego dochodzi jeszcze ekipa z jaką się pracowało, po czymś takim "modelka, model z doświadczeniem" nabiera nowego znaczenia. Fajnie tez ze kontakt nie urywa się te warsztaty mimo wyjazdu trwają nadal... i będą trwać. Chyba nie muszę dodawać że polecam...

  Grzegorz