Skip to main content

O warsztatach

Warsztaty fotograficzne Sensual Edycja Prywatna to warsztaty skupione na kobiecej zmysłowości i realizacji sesji ‘nie w studio’. Wynajmuję na ten cel apartament taki, jaki z reguły wziąłbym na sesję sensualną oraz zapraszam modelkę z kategorii ‘sensualne’. Całość warsztatów to teoria oraz sporo strzelania zdjęć: wszystko dookoła praktyki i tego co jest ważne w takich sesjach:

 1. światło (na początku naturalne, później błyskowe/ciągłe);
 2. modelka i pozowanie
 3. wykorzystanie ‘zwykłego’ miejsca, czyli takiego jakie każdy z uczestników może zorganizować na własne sesje.

Taki kształt warsztatów przygotowuje do realizacji własnych sesji sensualnych.
Zdjęcia robimy ‘na zmianę’, tzn. każdy z uczestników przez pewien czas kieruje modelkę i realizuje swoje pomysły na zdjęcia: pozostali asystują (i z reguły również strzelają inne kadry w międzyczasie o ile to nie przeszkadza fotografowi ‘prowadzącemu’. Ja również realizuję sesję tak by pokazać uczestnikom jak powstają moje zdjęcia.

Czego się dowiesz?

Wszystkiego co według mnie najważniejsze w takich sesjach:

 • Światło i tworzenie klimatycznych zdjęć – Jak świadomie patrzeć i wykorzystywać światło: zastane, i to które możesz ze sobą przynieść na sesję.
 • Sensualność –  jak ją wydobywać z modelek na zdjęciach, jak przełożyć to na aspekty techniczne: kadrowanie, ostrzenie, świadomy dobór obiektywów i modyfikatorów światła
 • Pozowanie modelek i ‘wyciąganie emocji’ – czyli esencja (oczywiście gdy już masz ustawione światło i wiesz jakim obiektywem najlepiej uzyskasz dobre efekty 🙂 ) na co zwrócić uwagę przy pozowaniu, jak kierować modelkę, jak kreować emocje
 • Miejsce i sprzęt – wykorzystanie ‘zwykłego miejsca’ (np. pokój hotelowy, apartament, czy mieszkanie/dom) z jego zaletami i mankamentami: co wziąć pod uwagę przy organizacji miejsca i jak dane miejsce najkorzystniej ‘ograć’ z modelką podczas sesji. Jaki niezbędny sprzęt koniecznie zabrać ze sobą na sesję.

Dla kogo są warsztaty?

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich fotografów, których interesują tajniki sesji sensualnych i kobiecych. Dla tych, którzy chcą polepszyć swoje umiejętności w realizowaniu sesji z modelkami poza studiem fotograficznym.

Co jeszcze?

Staram się przekazywać wszystko to, z czym się musiałem zmagać podczas moich sesji – dlatego możesz liczyć na sporo ‘tips and tricks’ :). Podczas warsztatów możesz też liczyć na moje uwagi dotyczące swojego portfolio i stylu pracy. Lekko nie będzie 🙂

Dodatkowe informacje:

 • Warsztaty planuję dla maksymalnie 4 uczestników
 • Przed obiektywami ugościmy 1 modelkę. Zapraszam jedynie profesjonalne modelki: ‘zieniu approved’ 🙂
 • Każdy uczestnik podczas warsztatów robi zdjęcia, modelka jest przez pewien czas tylko dla uczestnika.
 • Podpisujemy model release z modelką: każdy z uczestników może po warsztatach opublikować zdjęcia w swoim portfolio do celów niekomercyjnych: z jednym utrudnieniem – zdjęcie musi być na tyle dobre by się modelce spodobało 🙂 A więc jest egzamin końcowy: i musicie dostać ode mnie akceptację 🙂

Koszt i warunki uczestnictwa

Warsztaty “Sensual-edycja prywatna”:  1.500 zł. Jest to cena dla uczestników kursu Sensual.

W cenie: niezdrowa pizza, zimne napoje i kawa dla podtrzymania energii.

Zapisz się na warsztaty

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  telefon (wymagane)

  Zaznacz warsztaty (wymagane):

  Studio z modelkami-kolejna edycja warsztatów grupowych (6-9 uczestników)Sensual-kolejna edycja warsztatów grupowych (3-4 uczestników)Warsztaty indywidualne: Portret/Sensual (Warszawa i inne miasta)

  link do Twojej galerii/portfolio

  Czego najbardziej chcesz się dowiedzieć na warsztatach?

  Skąd dowiedziałeś(aś) się o warsztatach?

  Czy masz już moje kursy online? Jeśli tak, to jakie?

  Komentarz