Skip to main content

Jeżeli masz pytania, na które chcesz bym odpowiedział – zostaw w komentarzu.

Jak mogę, to pomogę 🙂

Komentarze -> poniżej

Kolejne wpisy, które mogą Cię zainteresować

RAW vs JPG: co warto wiedzieć? Kiedy strzelać, a kiedy nie w RAWach?

Jaki komputer dla fotografa? Mac czy PC?

Kurs retuszu-Adobe Photoshop dla fotografów

Jak powstawał kurs retuszu online, czyli jak zrobić domowe studio nagrań youtube 🙂

Kurs retuszu online: Lightroom

11 komentarzy

 • mgr Kizioł pisze:

  Witam
  W kontekście powyższego materiału prośba o ocenę przydatności iPada Pro w obróbce fotograficznej.
  Dziękuję.
  Pozdrawiam.

 • Sebastian pisze:

  Cześć czy pytania odnośnie postprodukcji też można umieścić pozdrawiam

 • smoq5 pisze:

  Hej. Chciałbym zapytać o Twój workflow odnośnie zgrywania i przechowywania plików i ich kopii. Jakiego sprzętu używasz i w jaki sposób?
  Oraz ewentualnie jak ogarnąć pliki importowane do Lightrooma, czy coś trzeba szczególnie ustawiać żeby praca była szybsza i łatwiejsza?

  Chętnie poznałbym też nieco historii i posłuchał, np. o pierwszym komercyjnym zleceniu, skąd się wzięło? Jak do tego podszedłeś?

 • Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu lamp studyjnych przy fotografii produktowej? To będą pierwsze lampy i chciałabym od razu trafić w dziesiątkę 🙂 Zależy mi na ładnym, śnieżnobiałym tle 🙂

 • Todziu pisze:

  Cześć – Chciałbym zacząć swoją “przygodę z komercyjną fotografią” 🙂 na początek sesje domowe u klienta i w związku z tym mam parę pytań jeżeli można 🙂

  1. Posiadam (tła, 2 lampy reporterskie na statywach z parasolkami oraz D700) mam problem ze zdjęciami osób na białym tle chciałbym dwiema lampami oświetlić osoby oraz doświetlić białe tło ale z uwagi na to, iż w niektóre mieszkania klientów są zbyt małe nie mogę dodać więcej lamp do oświetlenia tła – efektem tego jest przepalona skóra modeli później żmudna korekta plików RAW w LR – czy masz jakiś sposób na setup oświetleniowy na białym tle chodzi mi tutaj o naturalny kolor skóry i idealne białe tło ?

  2. Pytanie z innej beczki – Jak zacząć z twojego punktu widzenia własnej działalności foto…(nie chodzi mi tutaj o formalności urzędowe) ale Ty z doświadczenia – prowadząc własną działalność co mógłbyś doradzić i na co uważać na samym początku, zakładając, iż na samym początku bilans zysków i strat będzie wychodził na “0” – 🙂

  ps. Bardzo fajny pomysł z taką forma przekazu i komunikacji – oby tak dalej

  Pozdrawiam

  TD

 • Marzena Grynienko pisze:

  Witam. Mam pytanie odnośnie mojego zestawu. Może coś mi poradzisz. Mam Nikona D7200 i obiektyw NIKON NIKKOR 35MM F/1.8G A FS DX (JAA132DA). Zdecydowałam się na ten aparat i to szkło. Robię zdjęcia głównie portretowe-i nie wiem dlaczego, ale ostrzy mi przeważnie na jedno oko-na drugim szczegóły już nie są tak wyraźne. Np. Iso 100, f.2.8, tryb pomiaru punktowy-zdjęcie w domu w jasny dzień…Jak mam ustawić parametry do robienia portretów z moim sprzętem? Walczę, próbuję, ale nie zawsze osiągnę swój cel. Czy zwiększyć ISO?

 • Marcin Rokstein pisze:

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie przejścia z normalnej pracy do przejścia na wykonywanie zdjęć na cały etat. Czy mógł byś doradzić jak tego dokonać, skąd wiedziałeś że to ten moment by porzucić zwykłą pracę i zająć się zdjęciami ? Czy miałeś zapewnione już zlecenia na początek własnej działalności ? Jak zdobywałeś pierwszych klientów ?
  pozdrawiam
  Marcin

Leave a Reply