Skip to main content

Przed urlopem dostałem do testów Panasonic Lumix S1H. Zobaczcie co ten aparat potrafi i dla kogo jest. No i jedyna okazja by zobaczyć kilka przebitek jak fikam w zwolnionym tempie 🙂

 

Parametry Panasonic S1H:
? Pełnoklatkowa matryca CMOS 24.2 Mpix
? Technologia Dual Native ISO
? Wideo w 6K (24p), 5.9K (30p), 4K (60p)
? Tryby V-Log/V-Gamut o dynamice ponad 14 EV
? Czułość do 204800 ISO
? Stabilizacja obrazu do 6.5 EV
? Wizjer OLED o rozdzielczości 5.76 mln punktów
? Wi-Fi, Bluetooth 4.2
? Mocowanie Panasonic L/Leica SL

A tutaj info ze strony producenta:

Tryby V-Log/V-Gamut z ponad 14 stopniami zakresu dynamicznego, możliwość robienia pełnoklatkowych zdjęć 6K i 10-bitowy zapis wideo w trybie Cinema 4K/4K 60p/50p. LUMIX S1H to nowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, który pozwala rejestrować filmy o jakości kinowej.

Nowo opracowany pełnoklatkowy sensor CMOS 24,2 megapiksela aparatu LUMIX S1H korzysta z technologii Dual Native ISO. Czujnik obrazu może wykorzystywać dwuzakresowe ustawienie ISO, co pozwala zminimalizować zakłócenia i zapewnić doskonałą jakość obrazu od niskiej do wysokiej czułości. Ta funkcja wraz z Venus Engine zapewnia maksymalne ISO 51200 / rozszerzone ISO 204800 w celu uzyskania minimalnego poziomu szumów przy wysokiej czułości i pięknego odwzorowania ciemnych obszarów w kadrze. Ponadto filtr niskoprzepustowy skutecznie ogranicza efekt mory.

Dzięki szerokiemu zakresowi trybów nagrywania LUMIX S1H nadaje się dla każdej branży, od filmowej po telewizyjną. Oprócz trybów C4K/4K 60p/50p* 4:2:0 10-bit i C4K/4K 30p/25p/24p 4:2:2 10-bit aparat obsługuje teraz 6K/24p 4:2:0 10-bit w formacie 3:2 oraz 5,9K 30p/25p/24p 4:2:0 10-bit w formacie 16:9. Dostępny jest również tryb anamorficzny w 4K. Ultrawysoka jakość obrazu, wszechstronność i ekspresywność – LUMIX S1H jest przygotowany na dzisiejsze wymagające sesje zdjęciowe. * W ustawieniach Super 35 mm i PIXEL/PIXEL.

Aparat zapewnia wyjątkowo bogaty profil koloru, umożliwiając nagrywanie filmów w formacie C4K/4K 30p/25p/24p 4:2:2 10 bitów. Przy nagrywaniu 10-bitowym aparat zapewnia wyjście HDMI w 10-bitowym formacie 4:2:2, umożliwiając przechwytywanie obrazu wysokiej jakości przy użyciu zewnętrznego rejestratora. 10-bitowy format 4:2:2 mieści około 128 razy więcej informacji niż 8-bitowy format 4:2:0 i może odwzorować ponad 1 mld kolorów. Ta ogromna ilość informacji o kolorze jest niezwykle przydatna w postprodukcji, umożliwiając dynamiczne i radykalne dostosowanie barw, a nawet przekształcanie scen dziennych w sceny nocne. Nowe, ekscytujące możliwości filmów w jakości 4K zawdzięczamy wykorzystaniu mocy twórczej aparatu pełnoklatkowego.

Oferuje zgodność z Cinema VariCam Look, 14+ stopni zakresu dynamiki, bardzo szerokie spektrum kolorów, oraz preinstalowane V-Log i V-Gamut. Użytkownicy mogą cieszyć się imponująco dokładnym odwzorowaniem kolorów, subtelnymi przejściami od obszarów ciemnych do rozjaśnień oraz precyzyjną kontrolą danych barw w postprodukcji. Efektem końcowym jest bardziej kreatywne i zadowalające oddanie kolorów. Ponadto materiał zapisany przy użyciu LUMIX S1H może być bez problemu edytowany z materiałem pochodzącym z kamer VariCam. Kolejną wygodną funkcją jest wyświetlanie zastosowanego LUT na wyświetlaczu aparatu. V-Log aparatu LUMIX S1H oferuje 14+ stopni zakresu dynamiki, co odpowiada wymaganiom PQ HDR, natomiast V-Gamut pokrywa pełne spektrum kolorów HDR, umożliwiając użytkownikom wykonywanie zdjęć HDR w dowolnym miejscu i o każdej porze.

LUMIX S1H to pierwszy jednoobiektywowy bezlusterkowy pełnoklatkowy aparat cyfrowy, w którym zastosowano wentylator jako wyposażenie standardowe – cechę spotykaną zwykle jedynie w aparatach profesjonalnych, Wentylator jest częścią nowo opracowanej konstrukcji odprowadzającej ciepło, która wspiera nieograniczone nagrywanie filmów. Konstrukcja odporna na kurz i zachlapania, niskie wibracje zapewniające minimalny wpływ na system stabilizacji obrazu oraz nadzwyczaj cicha praca to pozostałe cechy uzupełniające ten nowy projekt. Wentylator może być wykorzystywany w czterech różnych ustawieniach. Na przykład AUTO1 włącza wentylator wkrótce po rozpoczęciu fotografowania, aby ograniczyć temperaturę i umożliwić dłuższe wykonywanie zdjęć. AUTO2 kładzie nacisk na cichą pracę i pozostawia wentylator wyłączony w jak największym zakresie. * Wśród pełnoklatkowych cyfrowych bezlusterkowych aparatów jednoobiektywowych na dzień 27 sierpnia 2019 r. ** Odporność na kurz i zachlapanie nie gwarantuje, że uszkodzenie nie wystąpi w przypadku bezpośredniego kontaktu aparatu z kurzem i wodą.

Sprawdź moje kursy fotograficzne